Welcome to WinPedia forum, a place where you can find all you need.
Login or Register in order to be able to post messages and access the online movie aria.
We are proud to announce you that we removed the regiser so now you cam acces and post without creating an account.
Thank You: WinPedia Team

Tableta VS Ebook

Share
    Owadel
    Admin

Puncte : 66690237
    Reputatie : 2
    Data de inscriere : 2008-04-03
    Varsta : 25
    Localizare : Pitesti, Romania

Tableta VS Ebook

Post by Owadel on 20/12/2011, 3:25 pm

Multi m-au intrebat care este diferenta intre o tableta si u ebook, sau de ce un ebook este mai scump uneori decat o tableta, altii i-am auzit spunand ca nu merita achizitionarea unui ebook, ei bine eu le spun ca gresesc.
    Da este adevarat cu o tableta poti face mult mai multe decat cu un ebook dar pe tableta nu vei avea aceeasi fidelitate a textului ca si pe ebook.
    Datorita technologiei e-ink ebok-urile au aceeasi fidelitate a cartilor clasice printate pe hartie pe cand tabletele folosesc diplay-uri LED-OLED si AMOLED ce pot fi foarte obositoare si chiar daunatoare ochilor atunci cand petrecem o perioada indelungata in fata lor.
    Cele mai noi modele de ebook-uri vin cu mp3 player si wifi, iar unele dintre ele suporta chiar si cartile audio.

Deci concluzia este daca sunteti un cititor inrait si va petreceti foarte mult timp cu nasul in carti atnci ebook-ul este cea mai buna alagere, iar daca doriti un centru media coplet si nu prea cititi tableta este alegerea corecta.

Similar topics

-

Current date/time is 27/7/2017, 7:46 am